Kimya-Metalurji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman SAĞDIÇ'ın 2020-2021 Güz Yarıyılı Dersleri ile İlgili Açıklaması

Sevgili öğrenciler,
 
Üniversite Senatomuz tüm lisans ve lisansüstü eğitimin uzaktan eğitim yöntemiyle, ilan edilecek ders programlarında belirtilen saatlerde yapılmasına karar vermiştir.
 
Bölümünüzde verilen laboratuvar vb. uygulama derslerinin de video, sunum vb. metotlarla, haftalık programlarına uygun olarak uzaktan eğitimle yürütülmesi sağlanacaktır.
 
Bunun yanısıra, bazı gönüllü öğretim üyelerimizin kendi isteği ile, uzaktan erişim imkanı bulamayan veya istekli öğrencilerle, sosyal mesafe ve hijyen  kurallarına uygun, elektronik olarak düzenlenmiş sınıf ortamında, az sayıda lisans veya lisansüstü derslerini eş zamanlı olarak hem uzaktan hem yüz yüze hibrit olarak yapılabilmesi için dekanlığımız sınıflar oluşturmaktadır. Bu dersler en geç 17.09.2020 tarihine kadar netleştirilecek ve web sayfasından duyurulacaktır. Böylece istekli öğrencilerin sınırlı da olsa okulla fiziki bağlantısı sağlanması hedeflenmektedir. Yüzyüze katılım imkanı sağlanan dersler USIS sistemi uygun olmaması durumunda ders programında açık olarak gösterilecektir. Öğrencilerimizin buna göre ders seçimi sağlanacaktır. Bu dersler sınıflarımızın durumuna göre pandemi kurallarına uygun olarak 25 kişi ile sınırlı tutulacaktır. 
 
Her dersin öğretim üyesi, yüz yüze görüşmek isteyen öğrencilerin dersle ilgili soru ve sorunlarını görüşmek üzere, yürüttüğü her ders için belirli gün ve saat aralığı belirleyip, öğrencilere ilan ederek, öğrencilerle belirlenen zamanda görüşebileceklerdir.
 
Yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
 
Sağlıcakla kalınız.
Dekan V.