Arçelik, Sen Mühendissin: Bizimlesin Projesi Hakkında

Değerli öğrencilerimiz,

 

Arçelik, Türkiye’de genç nesillerin özellikle de kadınların, mühendislik ve yeni nesil AR-GE alanlarında çalışmasını teşvik eden, AR-GE’nin ülkemiz için önemini vurgulayan ve farkındalık yaratan sürdürülebilir bir programı geçtiğimiz sene hayata geçirdi. 

  

Bu sene pandemi koşulları nedeniyle online olarak ikincisi gerçekleşecek olan “Sen Mühendissin: Bizimlesin” Projesi’yle mühendislik, teknoloji ve temel bilimler alanlarında okuyan 3 ve 4. sınıf kız öğrencilerin, düzenlenecek online workshop’lara katılmasıyla yeni nesil Ar-Ge’yi tanımaları, şirketin sağlayacağı mentörlük desteğiyle üretim ve teknoloji gücünü aktarmayı amaçlanmaktadır. Programın sonunda ise katılımcıların Arçelik bünyesinde staj ve iş olanaklarını değerlendirmeleri hedeflenmektedir.  

  

www.muhendissin.com internet sayfası üzerinden 01- 25 Ocak 2021 tarihleri arasında başvurular alınacak olup online olarak düzenlenecek workshop’a toplam 60 öğrenci davet edilecektir. 3 gün devam edecek workshop’ta Arçelik araştırmacıları ile bir araya gelecek olan öğrenciler, yenilikçi fikirleri inovatif çözümlere dönüştürmenin yanı sıra farklı etkinliklerle de tasarım odaklı düşünce ile topluma değer katacak ürün ve iş modelleri geliştirme konusunda bilgi sahibi olacaklardır.

 

Proje ile ilgili afiş için tıklayınız.